Roleta zewnętrzna solarna SSL

Rolety zewnętrzne  do okien dachowych pełnią kilka funkcji,  a co ważne,  przydają się przez cały rok. Roletami zewnętrznymi steruje się ręcznie lub elektrycznie, ale są także rolety okienne zasilane słońcem.  Rolety te nie wymagają  dodatkowego  źródła zasilania,  a przy montażu rolety nie  jest wymagane okablowanie.

Roleta soralna SSLRolety do okien dachowych zapewniają  prywatność domownikom,  poczucie bezpieczeństwa i chronią przed ewentualnym hałasem z zewnątrz.  Zimą rolety zewnętrzne pełnią funkcję dodatkowego izolatora,  zmniejszając straty ciepła (poprawiają izolacyjność cieplną o 27%).  Latem zaś ich zadaniem jest ochrona przeciwsłoneczna  i nie dopuszczenie do nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń na poddaszu (zatrzymują nawet do 95% ciepła, redukują temperaturę do 7°).

Rolety okienne na baterię słoneczną Velux SSL

Roleta solarnaRolety Velux SSL mają identyczną  konstrukcję jak rolety innego typu  (sterowane ręcznie czy zasilane prądem).  Pancerz rolety wykonany jest  z wysokiej jakości aluminium,  którego wypełnienie stanowi dobrze izolująca  pianka poliuretanowa. Dzięki nowoczesnej konstrukcji idealnie wpisują się w każdy rodzaj pokrycia dachowego.
Rolety Velux na baterię słoneczną różnią się  natomiast tym,  że w górnej części kasety  mają wbudowany niewielki  kolektor słoneczny.  Naładowana bateria zapewnia 100 cykli  obsługi (nawet w pochmurne dni),  a zabezpieczenie przed pełnym jej rozładowaniem powoduje,  że w akumulatorze zawsze pozostaje  tyle energii,  aby podnieść roletę do góry.  Rolety zewnętrzne obsługiwane są pilotem działającym  na fale radiowe w systemie io-homecontrol®,  który umożliwia także ich programowanie. Roletami można sterować z  dowolnego miejsca w domu.  W przypadku całkowitego wyczerpania baterii  słonecznej,  przechodzi się na obsługę manualną.